חוקרים

איתי סלע
איתי סלע
איתי סלע מנכ״ל חברת - Naval Dome העוסקת בהגנת מערכות מחשוב קרטיות על גבי כלי שייט ואסדות/ פלטפורמות ימיות מפני תקיפות סייבר. פרש מצה״ל כסא״ל לאחר שירות של 25 שנה בחיל הים ובמשרד ראש הממשלה במגוון תפקידי פיקוד בשטח ובמטה. איתי, מחזיק בתואר ראשון במדעי ההתנהגות מאוניברסיטת בר אילן ותואר שני במינהל עסקים מאוניברסיטת בן גוריון.
אהוד גונן
אהוד גונן
אהוד גונן הוא תלמיד לתואר שלישי בחוג ללימודי אסיה וחוקר במרכז חיפה למדיניות ואסטרטגיה ימית. תחומי המחקר של אהוד הינם כלכלה פוליטית בינלאומית, השקעות זרות ישירות (FDI) ומסחר בינלאומי תחת יוזמת דרך המשי הימית הסינית (BRI). אהוד בעל תואר מ.א. ביחסים בינלאומיים מהאוניברסיטה העברית ותואר ב.א בכלכלה ופסיכולוגיה מאוניברסיטת חיפה. עמית מחקר בכיר בבית הספר לממשל ולמדיניות ע"ש הרולד הרטוך, אוניברסיטת ת"א (2015). אהוד בוגר קורס צוערים של משרד הכלכלה ושירת כנספח מסחרי בשגרירות ישראל בסינגפור (2000-2004) ובאוסטרליה (2008-2012) וככלכלן הראשי של מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה. פרסם שני ספרים: 'דצמבר' נובלה היסטורית על תקופת העלייה לישראל ממדינות חבר העמים, ו'ספר התה' על תרבות התה. אהוד עורך את הפרסום השנתי 'ההערכה אסטרטגית ימית לישראל' משנת 2016.
ניר זרחי
ניר זרחי
ניר זרחי בעל תואר ראשון בהנדסת תעשייה ) מאוניברסיטת בן-גוריון ותואר B.Scוניהול ( שני בהצטיינות יתרה בתוכנית לביטחון ) מאוניברסיטת חיפה. עבודת M.Aלאומי ( גמר מחקרית (תזה) בתחום השימוש בכלי מדיניות אנרגיה להתמודדות עם איומים ביטחוניים על מתקני אנרגיה ימיים. כיום דוקטורנט וחוקר מטעם מרכז חיפה למחקרי מדיניות ואסטרטגיה ימית. תחומי עניין: ביטחון לאומי, הגנה על תשתיות קריטיות, מדיניות אנרגיה, אסטרטגיה וחקר ביצועים. במהלך השנים כיהן במגוון תפקידים בתעשייה הביטחונית ובגופים ממשלתיים וציבוריים, ביניהם גם כחוקר במרכז למחקרים צבאיים (מחצ"ב) וכיועץ בתחומי אסטרטגיה.
עידו גלעד
עידו גלעד
סא"ל (במיל) עידו גלעד שירת בחיל הים מעל שני עשורים. בעל תואר ראשון בהיסטוריה של המזרח התיכון. את התואר השני עשה באוניברסיטת חיפה בפקולטה לחינוך, החוג לייעוץ והתפתחות האדם בתחום מנהיגות במצבי קיצון בשואה. בשנת 2018 גלעד החל את לימודי הדוקטורט במסגרת הפקולטה למדעי החברה, החוג לגאוגרפיה ומדעי הסביבה שבאוניברסיטת חיפה, תוך התמקדות במחקר נוכחות ציי המעצמות במזרח הים התיכון.
סמיון פולינוב
סמיון פולינוב
סמיון פולינוב בעל תואר ראשון בהצטיינות יתרה ותואר שני בהצטיינות מחוג לגאוגרפיה ולימודי הסביבה באוניברסיטת חיפה. עבודת M.A. עסקה ב"אומדן השפעה של פרמטרים מרחביים על תהליכי התייבשות יער יתיר, בעזרת כלים של חישה מרחוק ומערכות מידע גיאוגרפי" בהנחיית פרופ' אמציה פלד. כיום סמיון הוא דוקטורנט בבית הספר למדעי הים באוניברסיטת חיפה, חוקר מטעם מרכז חיפה למחקרי מדיניות ואסטרטגיה ימית וקתדרת חייקין לגאואסטרטגיה. עבודת הדוקטורט שלו עוסקת ב"מיפוי מרחבי וטמפורלי של שינויים בפעילות האדם בים התיכון בשבעים שנים האחרונות" בהנחייתם של ד"ר רויטל בוקמן ופרופ' נועם לוין. במסגרת מחקרו במרכז HMS בוחן סמיון השפעות גיאואסטרטגיות של שינויי האקלים על מרחב הימי של ישראל באגן הים התיכון, וכן אחראי על שיתוף הפעולה עם מרכזי מחקר בהודו HMF, ניו דלהי ו-MRC בפונה. כמו כן, סמיון מרצה בחוג למדעים גיאו-ימיים קורס של "Practical GIS for Marine Geoscience". תחומי מחקר ועניין: GIS, ניתוחים מרחביים וטמפורליים, שינוי האקלים, חישה מרחוק, סביבה הימית, ים תיכון, Big Data, חקר ספנות, AIS.
טים גנקינס
טים גנקינס
טים ג'נקינס הוא יועץ אבטחה בעל ניסיון בינלאומי. הוא שירת הן בצבא אוסטרליה והן בצבא הישראלי ביחידות לחימה ובתפקידי פיקוד. טים קיבל את תואר M.A. בלימודי ביטחון לאומי בבית הספר למדעי המדינה באוניברסיטת חיפה ועובד בימים אלה על תואר M.A. שני באסטרטגיה ימית, (מסלול המחקר), באוניברסיטת חיפה. טים מחזיק בתואר B.A. מבית ספר לאודר לממשל, דיפלומטיה ואסטרטגיה במרכז הבינתחומי הרצלייה עם שתי התמחויות: במדיניות נגד טרור וביטחון המולדת, וביחסים בינלאומיים ויישוב סכסוכים. תחומי המחקר העיקריים שלו טים כוללים גיאו-אסטרטגיה, טכנולוגיות מתפתחות, נושאים עכשוויות באזור המזרח התיכון וצפון אפריקה ועליית סין.